Młode Podhale Młode Podhale Młode Podhale

Europejska Noc Muzeów 2013

    W trakcie Europejskiej Nocy Muzeów 2013, w niedzielę 19 maja br. Muzeum Kresów w Lubaczowie przygotowało cykl wydarzeń prezentujących bogactwo życia pasterskiego w Europie.
    Tematyka ta związana jest z realizowanym we współpracy z instytucjami kultury z sześciu krajów UE projektem „Canepal. Kultura i Natura. Hodowla owiec i życie pasterskie w Europie”. Projekt współfinansowany przez UE poprzez Agencję Wykonawczą do Spraw Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego dotyczy wielu aspektów hodowli owiec i życia pasterskiego jako jednego z najważniejszych elementów zarówno gospodarki jak i dziedzictwa kulturowego Europy.
    W ramach projektu realizowanych jest szereg działań, w tym: badania naukowe, publikacje, wystawy, warsztaty oraz spotkania edukacyjne.
W programie Europejskiej Nocy Muzeów 2013 Muzeum Kresów w Lubaczowie przygotowało dużą wystawę jak również szereg wydarzeń dotyczących życia pasterskiego w Polsce i Europie.
    Zespół Młode Podhale wraz z dr Stanisławą Trebunią Staszel przybliżyli zgromadzonej publiczności zwyczaje pasterskie z Podhala.

Autorem zdjęć jest Andrzej Rychlewski, Muzeum Kresów w Lubaczowie.